Ako si vyrobiť ekologickú misku z kokosu

Misky z kokosových orechov sú 100 % prírodné a môžu sa používať aj na servírovanie jedál. Každá miska je navyše jedinečná, tak prečo si jednu nevyrobiť pre seba alebo ako darček?

rozpílené kokosové orechy
kokosové orechy bez dužiny
hotové kokosové misky

Čo je treba na misku z kokosu

Na takúto misku je najlepší starší suchý orech s hnedou škrupinou. Ja som do kokosu navŕtala dierku otváračom na kokos, kokosovú vodu som slamkou vypila a prázdny orech som rozpílila na dve polovice. Ďalej som použila brúsne papiere na drevo – jeden drsnejší a jeden extra jemný na záverečné vyleštenie.

Aký je postup

Kokosovú dužinu som lyžicou vybrala a kokosové misky som umyla a nechala uschnúť. Keď boli suché, brúsnym papierom som ich z vonkajšej aj vnútornej strany vybrúsila do hladka. Je to dlhší proces, ale oplatí sa misky trpezlivo brúsiť, pretože časom by sa z ich vonkajšej strany mohli začať uvoľňovať vlákna kokosu. Keď boli krásne hladké, nalakovala som ich.

Ako lak som použila približne 5 vrstiev kokosového oleja. Je jedlý a zároveň chráni drevo pred vodou. Každú vrstvu oleja som nechala aspoň 6 hodín vsiaknuť. Po poslednej vrstve, kedy som videla, že viac oleja sa už do misky nevsiakne, som olej utrela servítkou a kokosová miska bola hotová.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s