Akvarel – Moja najobľúbenejšia technika

Ako študentka v podnájme nemám veľa možností, ako si kresliť bez toho, aby som nezaberala veľa miesta alebo sa v malej izbe neotrávila výparmi z farieb. Nemá rada pastelky, sú na mňa moc precízne. Preto keď som v lete 2018 vyskúšala akvarelové farby bola som nadšená. Inštinktívne som ich začala používať rovnako ako vodové farby v škole na výtvarnej. To ale nebola správna cesta. 😀

Keď sa pozriem na môj prvý výtvor (ktorý som radšej nezverejnila) som rada, že som sa hneď po ňom zamyslela a hľadala nejaké šikovné a ľahké tutoriály na použitie akvarelových farieb.

Pri hľadaní inšpirácie a návodov mi nejde veľmi o to, čo budem kresliť, ale o štýl. Jednoducho na mňa musí výsledný obrázok pôsobiť dobre. Asi aj preto sa stále vraciam k dvom akvarelovým youtuberkám – mokoccino a artbybee7 a toto sú moje prvé maľby inšpirované prevažne nimi.

Nehovorím, nie so všetkými som spokojná a nie všetky som aj zverejnila. 😀  Teraz viem na čo sa musím zamerať a akým smerom pokračovať. Uvedomila som si, že s technikou artbybee7 nie som úplne stotožnená a musím hľadať niečo nové. Tiež som zistila, že výber paletky s akvarelovými farbami je veľmi dôležitý a záleží od neho aj to, ako ľahko budem môcť kúpiť náhradné náplne. Ale veď o tom je umenie a kreativita.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s